x

Haber Global

Sergen Yalçın: "Genç oyuncular hata yapa yapa futbolcu olmayı öğrenecekler"

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, genç oyuncuların oyun içinde hata yapabileceklerini ve hata yapa yapa futbolcu olacaklarını söyledi.

06.07.2020 - 23:43

A -

A +

Süper Lig'in 30. haftasında Kayserispor'a 3-1 mağlup olan Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın mücadeleyi değerlendirdi.

Genç oyuncularla ilgili konuşan Sergen Yalçın, ''Genç oyuncularımızın yaptığı hatalar var ama böyle hata yapa yapa futbolculuğu öğrenecekler. Yediğimiz goller çok enteresan zamanlarda geldi. Öyle olunca risk aldık, rakibe de kontra atak imkanı verdik ve 2-1 gerideyken üçüncü golü yedik. Kayserispor'u tebrik ederim, iyi mücadele ettiler.'' ifadelerini kullandı.

Kaçan gol fırsatlarını değerlendiren Yalçın, ''Oyunu ilk yarıda bitirebilirdik ama golü bulamadık. Bu tür maçlar olacak. Zor bir süreçteyiz. Sakatlık riski olan futbolcular var, kullanamadığımız oyuncular var. Artık bunu kabullenip önümüze bakacağız.'' dedi.

''BAŞKANLA ARAMIZDA FİKİR AYRILIĞI YOK''
''Şu anda bunları konuşmanın sırası değil ama almak istediğimiz oyuncular var, kontratlı oyuncular var, kiralıklar var, gelmesi gerekenler var. Zor bir süreçten geçiyoruz. 4 haftadan sonra başkanla oturup planlama yaparız diye düşünüyorum. Bu arada Denizli maçından sonra spekülasyonlar çıktı. Başkanla herhangi bir fikir ayrılığımız yok. Aynı şeyleri düşünüyoruz ama ifade ediş biçimimiz farklı. O farklı şekilde ifade ediyor, ben farklı şekilde ifade ediyorum. Herhangi bir fikir ayrılığı yok.''

Sıradaki Haber Yükleniyor