x

Haber Global

Emre Belözoğlu: "Ya kahraman ya da hain ilan ediliyoruz"

Süper Lig'de 31. haftanın açılış maçında Gençlerbirliği ile 1-1 berabere kalan Fenerbahçe'de tek golü kaydeden kaptan Emre Belözoğlu maç sonu yaptığı açıklamada, "ya kahraman ya hain ilan ediliyoruz" sözleriyle üstünden gündem yaratılmasına sitem etti.

07.07.2020 - 21:53

A -

A +

Süper Lig'de 31. haftanın açılış maçında Gençlerbirliği ile Fenerbahçe 1-1 berabere kaldı. Tecrübeli futbolcu, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

"Bir kaptan gemisini kaç kere daha kurtarabilir? Görünen o ki futbol seni bırakma kararı henüz almamış. Ne söylemek istersin?" sorusunu yanıtlayan Emre Belözoğlu "Bu duruma sevinmeli miyim, üzülmeli miyim ben bilmiyorum açıkçası bir Fenerbahçeli olarak. Çünkü karışık duygular var. Benim üzerimden fazlasıyla konuşulması beni rahatsız ediyor. Zaten benim kaderim olmuş; ya kahraman ya hain ilan ediliyoruz. Bu süreçlere de alıştık. Bir pozisyon üzerine 2.5 hafta konuşuluyor. Yarın yine biz konuşulacağız. Biz de kendimizden sıkıldık! Futbolu çok seviyorum; bu ülkedeki birçok futbolcudan daha çok seviyorum. Ama sevinmeli miyim, üzülmeyi miyim Fenerbahçe adına bilmiyorum. Düşünmemiz ve kararlar almamız gereken süreçler var önümüzde. Kulübümüzde inşallah güzel şeyler olacak. Fenerbahçe taraftarı buna inansın. Başkanımıza inanıyoruz. Benim üzerimden bir gündem oluşsun istemiyorum Fenerbahçe'de. Benim üzerimden ne yazık ki kulübümüzü sıkıntıya sokmak derdindeler. Kolay bir süreç olmayacak eğer bırakmak kararı alırsam" dedi.

"2030'LARDA GOL ATAMAYACAĞIM KESİN"

Süper Lig tarihinde dört farklı onyılda gol atan ilk oyuncu olmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Emre Belözoğlu "2030'larda gol atamayacağım kesin. Gol atmak güzel. İnanın bunlar mutluluk veren duygular. Karışık duygular yaşıyorum. Ondan dolayı benim üzerinden gitmesini istemiyorum. Ben de Fenerbahçe'nin bir oyuncusuyum, takım kaptanıyım ayrı. İnanın dert ettiğim daha farklı şeyler var. Onları attığım gollerden daha önemli buluyorum. Saha içinde yapmam gerekenleri yapmaya devam edeceğim. 3 hafta daha var, ondan sonrasını da hep beraber göreceğiz" ifadelerini kullandı.

 

Son Güncelleme : 07.07.2020 - 21:56
Sıradaki Haber Yükleniyor