x

Haber Global

Mabel Matiz, 'eksik yayınlanan' ödül konuşmasının tam metnini paylaştı

Altın Kelebek Ödülleri'nde iki ödül alan şarkıcı Mabel Matiz, ödül konuşmasının eksik yayınlandığını belirterek sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu.

06.07.2020 - 06:58

A -

A +

Mabeli Matiz, Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Klip” ve “En İyi Erkek Şarkıcı” ödüllerini aldı. Ödüller vatandaşların verdiği oylarla belirlendi. Öte yandan Mabel Matiz, ödülünü almasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Mabel Matiz açıklamasında, “Malesef eksik yayınlanmış olan ödül konuşma metnimin tamamını ekte paylaşma ihtiyacı duyuyorum” ifadelerini kullandı.

İşte Mabel Matiz’in konuşmasının tamamı:

"Herkese merhaba

Beni bu güzel ödülle onurlandırdınız.

Hepinize teşekkür ediyorum.

Hayatta da aşkta da müzikte de sınırlara, etiketlere, insan icadı kategorilere takılmamak ve andaki ödülümüzün tadını çıkarmak gerektiğine inanıyorum.

Bu dünyanın insanları olarak, aynılığımızı ve farklılıklarımızı gönülden kabul edip kutlayabildiğimizde, iyileşmemiz de bir o kadar hızlı, beraber ve direnden gerçekleşecektir.

Ödülümü, bu farkındalığı yaşayan, yayan, çeşitliliğin her türlüsünü kutlayabilen bütün herkese ithaf ediyorum."

YKS'DEKİ 'FIRTINADAYIM' SORUSU 

Geçen hafta sonu gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) Türkçe bölümünde Mabel Matiz’in ‘Maya’ albümünden adaylara soru gelmiş, albümdeki ‘Fırtınadayım’ şarkı sözlerinin yer aldığı soruda, adaylara şarkının sözlerinde ne ifade edildiği sorulmuştu.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yüksöğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Mabel Matiz’in “Fırtınadayım” şarkısıyla ilgili inceleme başlattığını söylemiş, “Kurumumuz yönetiminin milli, manevi değerlerimiz ve toplumsal değer yargılarımız konusundaki hassasiyeti açıktır. 2020 YKS’nin TYT oturumunda yer alan Türkçe alanındaki ilgili sorunun içeriği hakkında inceleme başlatılmıştır” açıklamasında bulunmuştu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Matiz, “Müziğimle hayati bir sınavın sorularına konu olmak beni çok mutlu etti. Şimdi ise aynı sınav üzerinden kişisel değerlerimin konu edilmesini hayretle izliyorum. Adımın yanına coğrafi işaret logosu konmasına ramak kalmışken, sınandığım şeye bak” ifadelerini kullanmıştı.

Son Güncelleme : 06.07.2020 - 11:36
Sıradaki Haber Yükleniyor