'55 yaşındaki şahsın 13 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu' iddiası ortalığı karıştırdı

Antalya'da sanayide çalışan 13 yaşındaki çocuğu istismar ettiği iddia edilen 55 yaşındaki şahıs, durumu fark eden iş yeri sahibi ve diğer esnafın da yardımıyla yakalandı. Vatandaşlar, şüphelinin üzerine yürüdü.

07.08.2020    01:46

Olay, öğle saatlerinde Muratpaşa ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi 675 sokakta sanayi içerisindeki bir dükkanda meydana geldi. İddiaya göre, sanayideki bir iş yerinde başka bir olaya bakmak için güvenlik kamerasını inceleyen iş yeri sahibi, dükkanın içerisinde E.K.’nin (55) 13 yaşındaki çırağı H.G.’yi istismar ettiğini gördü. Bu sırada dükkana gelen E.K.’yi sanayi esnafı yakalayarak dükkan içerisine soktu. Burada tutulan E.K., polise ihbar edildi. Olay yerine gelen ekipler, şahsı polis otosuna bindireceği sırada sanayi esnafının tepkisiyle karşılaştı. Esnaf şahsın üzerine yürüyünce polis istismar şüphelisini otosuna bindirip kapısını kapattı.

Çevre esnafından Ahmet Dağ, istismar iddialarına ilişkin, “Çocuklara taciz eden birisi var deyince koşup geldik. Esnaf olarak müdahale ettik. Kamera kayıtları var. Çocuğu taciz ediyor. Uygun olmayan işler yapmış. Polisi aradım. Esnafın tepkisi oldu. Hepimizin çoluk çocuğu var. Bu tip insanlar yer yüzünde yaşadığı müddetçe, insanlara rahat yok" dedi.

E.K., polis merkezine götürüldü.

 

Son Güncelleme : 07.08.2020 - 09:40
Sıradaki Haber Yükleniyor